#4nohy20umelcov – výsledky, stoličky, feedback

Je to za nami! Spolu s ArtHouse Poprad máme za sebou zaujímavý projekt, ktorý spočíval v úprave 20 tich stoličiek z rôznych miest 20 timi rôznymi umelcami/umelkyňami. Projekt to bol v celku náročný a vyčerpávajúci, výsledky však stáli za to a verím, že aj stoličky sa čoskoro vrátia svojim majiteľom.

Stoličky

Pôvodný plán bol spraviť súťaž na všakovakú úpravu stoličiek. S nápadom zapojiť miestne podniky prišiel Harry z InSpire centra pre interiérový dizajn. Začalo sa teda tvrdo makať a oslovovať podniky. Reakcie boli rôzne, niektoré udivené, niektoré nechápavé, no po väčšine nám majitelia podnikov s nadšením poskytli kúsok sedenia. Ďakujeme podnikom:

Umelci:

Na sociálnych sieťach i pomocou spolupráce so školami sme vyhlásili registráciu s očakávaním, aké bude náročné vyberať z počtu prihlásených. Ukázalo sa, že napriek tomu, že mali príspevky relatívne veľký dosah sa do súťaže podĺa pokynov prihlásilo sotva 12 ľudí. Zvyšok teda spočíval v osobnom odkomunikovaní či už z našej alebo umelcovej/umelkyninej strany. Napokon sme to dotiahli do konca a 20. marca začali na svojich stoličkách pracovať

Výsledky

Súťaž bola rozdelená do viacerych kategórií. Z môjho pohľadu išlo najmä o propagáciu všetkých zúčastnených, súťaž je však hold súťaž a tak sme vyberali:

Cenu sociálnych sietí, ktorá spočívala v získaní najväčšieho počtu páčikov na fejsbruku získala Veronika Kollárová, ktorá si týmto zaobstarala malú trofej a spoluprácu s ArtHouse Poprad.

Cenu OC Forum, ktorú si vybrali ľudia, ktorí centrom prechádzali získala členka našej partyje Tejka Šuligová. Cena spočíva v prezentácii svojej tvorby v priestoroch OC Forum.

Cenu Inspire Design získali rovno dve stoličky. Oboje ceny spočívajú v prezentovaní svojej tvorby v štúdiu interiérového dizajnu Inspire Design. Autori víťazných stoličiek sú Tomáš Čekovský zo Spišskej Novej Vsi a Veronika Grančayová, taktiež členka našej party. Gratulujeme!

Cenu ArtHouse Poprad za kreatívny prístup získala Veronika Vlasičová. Tá vyhrala trofej vyrobenú mojou maličkosťou v spolupráci s Brankom a taktiež možnosť ďaľšej spolupráce s ArtHouse Poprad.

Feedback

Ako sa ukázalo na sociálnych sieťach, projekt mal veľkú sledovanosť a za pomoci cross marketingu (dík Harry, som múdry teraz) sme rozšírili povedomie o projekte, o podnikoch i o umelcoch, čo  v rámci toho, že išlo o projekt s nulovým rozpočtom je podľa mňa celkom frajerina.

Napriek tomu máme v tvorbe záležitostí stále muchy, medzi ne patrí napríklad komunikácia s niektorými podnikmi, dodržovanie termínov  a zakončenie poriadnych výstupom. S tým mám osobne problém už dlho, takže sa Vám ospravedľnujem, že túto správu čítate až teraz. Nakoľko išlo o dobrovoľný projekt, z ktorého  nikto nemal zisk, si myslím, že sa o to partia z ArtHouse Poprad zvládla, resp. zvládne, keď spoločne dokončíme odovzdávanie stoličiek. Na záver budeme radi s takýmito projektami pokračovať, avšak „Zadarmo ani kura nezobe“, my síce robíme tieto veci radi aj zdarma, musíme však nejak zaplatiť priestor v ktorom sa tieto nápady realizujú. Budeme radi naďalej rozvíjať tento druh kultúry, no musíme sa postarať o to, aby bolo kde. Preto, ak Vás zaujíma väčšie pozadie priestoru a toho, čo potrebujeme na zlepšenie jeho chodu kliknite na www.artha.sk/zbierkaprearthouse

 

Ďakujeme za priazeň!