„Different wood same spirit“ alebo keď sa konkurencie spoja

Spolupráce medzi rôznymi značkami vznikajú pomerne často, či už ide o oblasti športu, módy, či kultúry alebo skateboardingu. Väčšinou ide o značky s rovnakými ideami a rozdielnymi produktami, niekedy je to len ťah na správny marketing a zaujatie väčšieho publika, zlepšenie „konkurencieschopnosti“ značky. Značky s rovnakým produktom sú automaticky chápané ako konkurenčné a svoje kampane zakladajú na rozdielnosti od ostatných, čo vytvára dôležitú pestrosť no v extrémnych prípadoch ľudí dokáže rozdeliť aj dôraz na rozdiely v tomto zmysle.       

Skateboarding je plný rozdielov. Niekto preferuje street, niekto bowl, niekto úzke, niekto široké dosky, každý človek, čo sa chvíľu pohyboval medzi skejťákmi zistil, že aj medzi nimi je kopec rozdielov, majú iný názor na svet, na okolie, na politiku, na značky, dosky a tak ďalej. To čo ich však spája je užívanie si jazdenia, nadávanie keď trik nevychádza, pohľad na architektúru skrz „spotové okuliare“ kde v Gaudiho architektúre vidíš skvelé prekážky a v modernom nákupnom centre lavičky, ktoré by sa dali jazdiť. Váľanie sa po zemi, posedávanie na schodoch a dlhé čakanie na kamošov „posledný“ pokus. Niektorí sa navzájom hejtujú, iným stačí, že si môžu spoločne pojazdiť.

Slovensko nemá obrovskú  skateboardovú scénu, o to viac ich však scelí každá akcia či nápad a a väčšinou sa tak nevytvára priestor na zbytočný hejt medzi ľuďmi či značkami. Takto vznikol aj ďalší ArtHa projekt v podobe spolupráce Slovenských skate značiek Bonbon skateboards, Chill Skateboards, Hoity- toiry skateboards a Tlakers. Táto spolupráca spočíva v rovnakom dizajne dosiek na zvýraznenie toho, že v takýchto komunitách je dôležitejšie hľadať veci, ktoré nás spájajú, miesto sústredenia sa na to, čo nás rozdeľuje.

Kúpou dosky nepodporíš len myšlienku a slovenský skateboarding, ale aj prípravu a točenie filmu „You´re welcome“ mapujúceho slovenskú D.I.Y (skateboardovú) scénu a ak máš o ňu záujem, je na už ne tebe, ktorý shop chceš podporiť. Ak dosku už máš a chcel by si podporiť aj inou formou, môžeš si zaobstarať aj triko na arthaworks@gmail.com

A ak sa chceš pridať k filmu, tak tuto je link a plagátiQ

https://www.facebook.com/events/1960435650845179/?fref=ts