Hybaj točiť film o Slovenskej DIY skate kultúre

You´re welcome

Slovak D.I.Y. skateboard movie

 

 

 

D.I.Y spot – priestor vytvorený svojpomocne skateboardovou komunitou slúžiaci na jeho ďalšie využivanie (skateboarding)

 

Ako v živote, umení, športe či hudbe, tak aj v skateboardingu potrebuje človek pre rozvoj určitý priestor. Ak tento priestor nemá, má dve možnosti, buď sa prestane rozvíjať a bude len čakať a nadávať na to, že ho nikto nevytvorí, alebo si ho vytvorí sám.

Presne toto je základným heslom DIY skate kultúry, ktorá na Slovensku rastie príkladným spôsobom. Skateboarding si v dnešnej dobe nachádza čoraz viac priaznivcov a DIY kultúra ako jeho súčasť spája ľudí z rôznych komunít pre radosť z tvorby. Nie je v nej miesto pre nenávisť či akékoľvek rozbroje a jej zmapovanie bude tak inšpiratívne ako pre mladých skejťákov, tak pre ľudí nevyskytujúcich sa v skateboardovej komunite.

Film You´re welcome spočíva v zmapovaní jednodtlivých miest, kde táto kultúra rozkvitá a to špecifickou formou, ako je z názvu jasné, a teda formou natáčania, ktoré je verejne prístupné všetkým priaznivcom tejto komunity. Táto tour bude trvať približne dva týždne, navštívime počas nej približne 13 miest a bude na každom členovi jednotlivej lokálnej komunity, aby vymyslel prípadný doprovodný program a privolal tak lokálnu scénu.

Podporiť nás můžeš kúpou trika „Dilalaj“ priamo na mieste alebo cez arthaworks@gmail.com 🙂

V každom meste taktiež prebehne skate session a tvorcovia nám porozprávajú krátky príbeh tvorby ich priestoru aj so zameraním na to, prečo sa oplatí si niečo vytvoriť miesto čakania na iných.

Aký je plán? Už v piatok čo tam pondelok. Kukaj tu a pridaj sa! #hybajtocit #yourewelcome #diyskateboarding #doittogether #travel #tour #dzive #trebadrec #skatetour

Uverejnil používateľ ArtHa Studio Štvrtok 10. august 2017

Cesta sa začína na DIY festivale FFUD fest (11.-13.8) v Seredi, odkiaľ sa posunieme do Junkride parku v Šuranoch (13.8), po prespaní priamo v parku sa môžeme okúpať na TONA beach a posunúť sa ďalej cez Levice do Veľkého Krtíša, kde bude aj večerný program a betónovanie (14.8) ďalší deň (15.8) sa bude pokračovať v betónovaní a popri zastávke v Rimavskej Sobote sa skúsime dostať do Košíc a odtiaľ rovno do Margecian, kde nás taktiež čaká betónovanie a večerný program (17.8) ďaľší deň prebehne skate session v Spišskej Novej Vsi a betónovanie aj s večerným programom a skateboardingom v Poprade (18.8) odkiaľ sa po prehýrenej noci posunieme na Slovenský Skateboardový pohár do Žiliny (19.8), 20.8 je na pláne presun do Banskej Bystrice odkiaľ sa posunieme do Bratislavy (21.-22.8) a našu tour zakončíme na Festivale Inej Kultúry v Trnave aj so skateboardingom a záverečnou párty.

Čo sa kvôli dažďu či času nestihne, sa dotočí v prípade nutnej potreby dodatočne.

A čo nám pomôže?

Prachy, benzín, autá, ľudia s kamerov, foťákom, arty, ktoré bude možné predávať, hudobný sprievod a pomocníci pri organizovaní.

ROZHOVOR + VIDEO: Igor Hanečák o svým připravovaným skate filmu

 

Bonus na záver

Kedže ide o jeden z ArtHa projektov, súčasťou programu budú workshopy a prednášky, týkajúce sa tejto témy, ako aj zbierka starých trekov a dosiek, ktoré buď rovno rozdáme na určitých miestach, alebo ich zapojíme do budúceho projektu s detskými domovami.

 

Ak sa chceš pridať, nájdi našu polohu pod #hybajtocit alebo napíš na arthaworks@gmail.com