Čo bude na Festivale Inej Kultúry v Poprade?

POPRAD – Už 15-16. júna budeme mať všetci možnosť byť na FESTIVALE inej KULTÚRY. A ten kto bol aspoň na jednej predošlích akcií vie, prečo sa tešiť.

 

Link na fb event s podrobným harmonogramom nájdeš na facebook evente TU.

 

Festivaly inej kultúry predstavujú odlišnosť. Odlišnosť a rozmanitosť ľudí či komunít, ktoré sú spojené do jedného fajn projektu,na jednom mieste a v rovnakom čase. Doposiaľ sa tento fesťák konal v Margecanoch, Košiciach a Trnave, jeho tohtoročnou zastávkou bude Poprad.

 

Ak si ešte nemal možnosť sa zúčastniť niečoho podobného a chceš konečne zažiť zmenu a “inú” kultúru tak príď 15. – 16. júna do Popradu. Festival sa bude konať na rôznych miestach mesta.  

 

Môžete sa tešiť na výstavy, workshopy, prednášky, dobrú hudbu, výborné jedlo na slow food festivale a veľa iných zaujímavých vecí, ktoré ťa oslobodia od každodenného hektického stereotypu.

Piatok na festivale:

Piatok bude venovaný tvorbe #projektpodchod č.2.  V spolupráci s gymnáziom Kukučínová a dobrovoľníkmi z ArtHouse Poprad sa pretvorí podchod, ktorý smeruje z centra mesta ku vlakovej zastávke Spišská Sobota a ku gymnáziu Kukučínova. Začiatok práce premeny bude spočívať vo vytapetovaní podchodu umeleckými prácami, ktoré sa zozbierali a ktoré sa budú zároveň ešte vytvárať na mieste tlačením linorytovej abecedy a podobne. Začína sa o 13:00 a ak sa chceš teda pridať, dojdi a prines svoje práce a staré oblečenie (na seba), duvillax (ak nemáš požičiame ti), štetce, farby… Po ukončení práceprebehne koncert kapiel Zrcadlo Srdca a Kowal Chicks. Presun na ďaľší koncert, ktorý bude prekvapením sa ľudia dozvedia na mieste.

 

Piatkový Harmonogram:

13:00 Začiatok Revitalizácie

14:00 Workshopy a výlep prác

17:00 Koncert Zrcadlo Srdca

18:00 Koncert Kowal Chicks a následný presun

 

Sobota na festivale:

Sobotu odštartujeme na raňajkách v priestoroch slowfood festivalu v Spišskej Sobote. Bude taktiež venovaná revitalizácii už vzniknutého #projektpodchod v smere zo stanice do Spišskej Soboty. Okrem úpravy okolia a skate session nás čaká vernisáž výstavy Petra Lančariča. Ten nám v priestoroch podchodu predstaví pár fotografií z pripravovanej publikácie “Mapovanie Inej kultúry”.

 

Workshopy a ostatné aktivity sa začnú o 13:00:

 

13:00 Skate škola, skate best trick jam v minirampe, skate best trick na prekážkach,

13:00 Tvorba produktov z recyklovaných materiálov (plieškou z plechoviek) s Veronikou Kollárovou

14:00 Workshop tvorby s hlinou s Ester

15:00 Cvičenie Jógy

15:00 Začiatok skate best trick – v bowle a na privezených prekážkach na chodníku

16:00 Koncert Jazz Duo

17:00 Koncert N30

18:00 Vernisáž sochárskych prác umiestnených v podchode

Autori: František Radačovský, Igor Hanečák, Ivan Sloboda

18:30 Vernisáž Petra Lančariča –  fotky z pripravovanej publikácie “Mapovanie Inej Kultúry”

19:00 “Nemódna” prehliadka kolekcie #projektpodchod z dielne ArtHouse Poprad

19:30 „Jedlá Prechádzka“ – prechádzka popri rieke v spojení s poukazovaním na bylinky a rastliny, ktoré sa dajú jesť a sú bežné v prírode + Fire Show pod železničným mostom (vtedy bude zapadať Slnko, romantika jak CYP)

20:30 začiatok prednášok v ArtHouse

 

Na festivale prebehnú v sobotu stručné no výstižné prednášky, od ľudí angažujúcich sa v oblasti inej kultúry, ktoré by si určite nemal zmeškať:

 

Kto? Luke Kočiš

Čo? Legalize

Kto? Kubo Vríčny

Čo? Pure Love

O čom? Recyklovanie tetrapakov na peňaženku a ďalšie náučné informácie o triední odpad.

Kto? Saška Horňáková

Čo? Waste Free Shop v Poprade

O čom? Drogériu vám načapujú, múku nasypú do vrecka, obchodom bez obalov sa aj u nás začína dariť.

Kto? Kubik nápadov

Čo? Komunitné centrum

O čom? Kubik je miesto, kde každá myšlienka a nápad majú svoj priestor. Vymedzuje novú dimenziu, ktorej úlohou je, aby sa v nej každý človek našiel, rozvíjal ju do nových metrov kubických a aby zároveň pomohol spraviť krok ďalším návštevníkom.

Kto? KLUB Partyja

Čo? Komunitné centrum

O čom? O činnosti košického KLUBu, dočasne využívanej budove prepojenej s činnosťou Food Not Bombs a ďaľšími aktivitami.

 

Afterpárty bude prebiehať v priestoroch Tatran pubu a Grotesky, kde sa prevedú: Jazz DUO, Pokora (KE), DJ Hoffman, Wallaky, Felejebe, Trixxy a ďaľší. fb eventu TU.