Jaro Filip

Projekt „Know them?“ mi pôvodne napadol pri Jánovi Palachovi. Nevedel som však ako, ani čím ho prezentovať. Po návšteve Juraja Vartíka, ktorý teraz rieši značku Lowely, sme to nejak presunuli na kultúru, no ďaľší rok to ostalo v teoretickej rovine. Napriek odhováraniu mojej profesorky textilu od tlače na textil som skúsil prvý linorytový portrét, na ktorom bola podobizeň Jara Filipa.

Informácie o Jarovi Filipovi nájdeš na wikipédii a rôzne, no neviem, či Ťa zaujíma podrobný životopis. V jednej vete ho vystihuje „človek hromadného výskytu“ a často si naňho spomeniem, keď mám workoholické dni. Od herectva cez množstvo hudobných projektov, projekty s internetom a jeho propagáciou a kopec iného. Ak si to však chceš skrátiť, pozri si dobrý krátky dokumentík, povie Ti to lepšie ako ja.

Grafika, ktorá je venovaná tomuto pánovi je vytvorená technikou linorytu a natlačená na rôzne materiály. Ak sa chceš popýšiť tvárou tejto osobnosti a podporiť našu tvorbu, môžeš to získať viacerými spôsobmi.

Ak si chceš grafiku capnúť na stenu, bude pre teba vhodná tlač na tvrdšom papieri.

 

Ak chceš podporiť myšlienku „reuse“ a recyklácie, skús projektík #zaplataj, ktorý spočíva v opravovaní a vdýchnutiu nového života starým veciam. Môžeš si tak upraviť akýkoľvek kus oblečenia, dať ho na tašku, no môžeš ho aj zavesiť. Cena Záplaty je 5 €.Môžeš si vybrať, na čo si ozdobu dáš, akým tvarom ju vystrihneš a prišijú Ti to aj v ArtHouse Poprad. Kľudne pošli svoje oblečenie a upravíme.

No a ak chceš byť fajnšmeker/ka, tak odporúčam podporu slovenskej značky Primát, ktorá si necháva vyrábať tričká z nefarbenej bavlny už od úpletu látky v 100 km okolí Trenčína. Podporíš tak začínajúci československý a udržateľný produkt. Slow fashion for lajf!

Čokoľvek sa Ti zapáči, môžeš objednať na arthaworks@gmail.com