Július Satinský

Pôvodne tretí v poradí série Know Them, bol však prvý zo všetkých, ktorý ma chytil za srdce. Keď som bol malý, dostal som knižku Ujo Klobása, nedávno ma dostala Čučoriedkáreň a iné knihy. Asi rok po jeho smrti ma otec v noci zobudil (a to sme to mali v rámci nočného režimu prísne) a zavolal ku telke. „Dávajú Uja Klobásu poď sa pozrieť“ priviedol ma k 7 s.r.o. V rom čase som netušil o čom sa bavia, ale potešilo ma to.

Július Satinský

Nuž a roky po tom bol jasným adeptom projektu pripomínania osobností, ktoré boli inšpirujúcim darom svojmu okoliu. 

Július Satinský (* 20. august 1941Bratislava – † 29. december 2002, Bratislava) bol slovenský hereckomikdramatikspisovateľ a autor literatúry pre deti. Ak chceš vedieť podrobnejšie info zo života, navštív wikipédiu.

K pripomenutiu a zamilovaniu sa do jeho humoru, resp. do dvojice Lasica & Satinský odporúčam jedno z mojich obľúbených „Ktosi je za dverami“ s Bolkom Polívkom

Po roku 1968, v období normalizácie narazili aj s Milanom Lasicom na množstvo prekážok. To im však nezabránilo v činnosti a po jej zákaze na Slovensku sa presunuli do Čiech. Proste ľudia, ktorých v tom, čo milujú len tak niečo nezastaví. Milan Lasica do dokazuje dodnes a som rád, že aj on má jeden portrét, nech už s ním spravil čokoľvek. 

Portrét na stenu

Ak chceš mať jeden aj ty, môžeš si ho zaobstarať cez arthaworks@gmail.com. Je to 180 g/m2 papier s ručnou linorytovou tlačou.

#zaplataj

Ak si zručný typ či zručná týpkyňa, odporúčam tlač na recyklovanom kuse látky projektu #zaplataj

Môže byť tvoj za 5 € alebo nám pošli svoje obľúbené oblečenie a my Ti nášivečku prišijeme tam, kde si povieš. 

 

Primát

Ak chceš podporiť slovenský produkt výmenou za príjemný matroš a originálne triko, odporúčam tričko alebo iný produkt značky Primát, je k dispo viacero strihov oblečenia z nefarbenej bavlny. Látka na tieto vecičky bola pletená na Morave, tričká sa šijú v okolí Trenčína, takže homemade as f..k. Tričká sú za 25 €, mikiny za 48, objednávaj taktiež cez mail. Je to kus pomalšie, ale víš jak, SLOWFASHION.

 Dík, že si sa dočítal/a až sem 🙂