Medzinárodný týždeň žien

image8.marec je v kalendári zapísaný ako medzinárodný deň žien. Tento dátum totiž patrí štrajku newyorských krajčírok, ktoré v roku 1908 bojovali za zrušenie 10 hodinového pracovného času a upozorňovali na zlé pracovné podmienky a nízke platy. Bolo ich okolo 40 000, čo je naozaj slušná mobilizácia. Každopádne nám tento deň má pripomínať silu a dôležitosť žien na našej planéte. Opakujem: má nám PRIPOMÍNAŤ, čo znamená, že nám má pripomenúť ako si ich máme vážiť každý deň.

Alebo si to aspoň občas v hlave trošku otvoriť a uvedomiť si, že starostilovosť našej matky nieje samozrejmosťou, niekedy ani jej prítomnosť, ani pohostinnosť starých mám, ani krása, ktorou nám niektoré slečny a dámy najmä v lete spôsobujú väčšie závraty ako úpal. Veľa ľuďom sa môže zdať, že sa niektoré veci v dnešnej dobe trochu vymkli, sústredenie sa len na výzor, opovrhovanie inými či namyslenosť niektorých „dám“ a podobne nás môžu trochu znechutiť, či nás zaraziť v pozitívnom správaní k nim. Premýšľanie nad tým v kontexte zdravého gentlemanstva (džentlmenstva ak to chceš po našom) je však sprostosť. Ľudí je ako maku a tiež by ťa nebavilo piecť stále ten istý koláč. Čo však pokazíš, ak sa k nim budeš správať dobre?  Ako ma tak zasiahla nedávno veta z tisícročnej včely „Hlúpy reční, múdry dievča miluje“ (Pozri tu) uvedomil som si, že má táto veta aspoň v mojich očiach omnoho hlbší význam ako partnerský vzťah medzi mužom a ženou (alebo ženou a ženou už ako uznáte). Niekedy totiž netreba filozofovať a verte, že to sa niekedy učí ťažko (ŤAŽKO) aj mne, ale učíme sa celý život a ja budem rád ak sa so mnou budete učiť, že miesto večných rečí stačí  nejakej dáme občas popriať pekný deň, vypočuť si ju, podržať dvere, pochváliť účes alebo čokoľvek podobné.

Viem, možno si predstavíš starú nasratú tetu niekde v obchode či nenávistný pohľad pokladníčky, vrátničky alebo hocičo, sme však len ľudia a kto vie, čo ju naštvalo, ktovie, či to práve nebol nejaký hulvát, ktorý sa nevie správať, možno niečo naštvalo aj teba a preto sa ti taká zdá, možno máš negatívnu skúsenosť a tá ti vytvorila formu správania,   ak však v sebe nájdeš kúsok energie, naprav to práve tým dobrým správaním. Nebudem tu dávať príklad, sám niekedy tápam v takejto komunikácii. Sám to píšem, aby som si to pripomenul, sám viem byť hulvát no pracujem na tom. A budem rád ak na tom budeme pracovať viaceri, pretože ak bude dáma šťastná, usmeje sa na teba, ak sa na teba usmeje (vieš dobre že ženský úsmev je nadovšetko) budeš sa smiať aj ty. Ak sa budú ľudia usmievať, nebudú hľadať riešenie frustrácie extrémnymi cestami, nenávisťou, rigiditou či odsudzovaním.. že je to skok? Nie tak celkom, ale do týchto hlbín zájdem písmom neskôr, teraz je tu totiž tento koncept.zeny-historicke-fotky

Aby sme sa to naučili poriadne, vymyslel som si takto nejak komunitne medzinárodný týždeň žien, na knowthem stránke ( Know them? ) budem zdieľať iba osobnosti nežného pohlavia aby som si za ten týždeň do hlavy dostal, že im mám v tomto projekte dať viac priestoru no a ak máš nejakú dôležitú dámu v živote aj Ty, označ ju do komentu na ( Tutok klikni )

IMG_1974

a možno nakoniec vyhrá nejaký ten darček. Ak aj nie, bude rada, že si si spomenul, ak sa ti bridia facebookové hry, tak jej to proste povedz, ak sú ti slová ťažké (viem dobre) tak to vyjadri inak. Poprac, umy riad, pochváľ ju alebo ju nejak poteš. Si kreatívny niečo vymyslíš.

Dožrebované! Ktorá dáma nakoniec vyhrala nájdeš tu.