Menej Scrolluj Viac Pozoruj

Ideš si mestom a zrazu

Určite ste to niekedy zažili či už na vlastnej koži, alebo sprostredkovane. Či už Vy, či dotyčná osoba zahľadená do mobilu, scrollujúc div palec neodpadne a tu zrazu rýchla fotečka, insta stories milión lajks, chvíľa prítomneho okamihu toho kde som a potom hurá naspak do displeju. 

Ale tak čo môžeme nadávať. Ja sám sa niekedy prichytím pri tom, že od malého displeja neviem odtrhnúť oči, vtedy si to ale pripomeniem grafikou a keď ju mám na sebe, tak mi to nedá. 

Obzri sa

Čo je však trochu hlbším odkazom je to, že nejde len o akt scrollovania. Ide o to, že zdieľame a sledujeme veci ďaleko od nás. Teda niekedy. Proste sa rozčuľujeme či vzrušujeme nad vecami úplne mimo, a rovno pod nosom máme rovnakú vec v inom šate. A to v pozitívnom i negatívnom svetle. Sledujeme stories kamošov zatiaľ čo sme s kamošmi vonku a môžeme si ich spraviť my. Sledujeme tony odpadov v moriach a rozhorčujeme sa popri tom, ako jeme papaníčko z jendorázového obalu s myšlienkou, že more je ďaleko. Tak sa popri tom scrollovaní občas obzri, či to nemáš v lepšom rozlíšení nie pod, ale pred nosom. 

Grafika

Linorytová grafika na stenu môže byť tvoja za 5 €. Objednávaj na maily, neboj sa napísať. arthaworks@gmail.com

#zaplataj

Obohatiť obľúbený či starší kúsok oblečenia môžeš tlačou na recyklovanej látke s projektom #zaplataj

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Primát

No a luxusko produkt, kvalita vyrobená v 100km okolí Trenčína sú produkty značky Primát. Tričká z nefarbenej bavlny za 25 a mikiny za 48 €. Objednávaj tiež na maily, posuniem ďalej