Kolekcia „Nejebem na to“ je vonku!

Prvá kolekcia #zaplataj je na svete!

Nejebem na to znamená, že sa čo i len trochu aktívne zaujímaš o dianie vo svojom okolí. Záujem neznamená fanatizmus, ale to, že občas venuješ trochu pozornosti tomu, čo podporuješ a na čo vplývaš. Niekedy totiž stačí spomaliť a na minútku sa zamyslieť: „Čo môžeš spraviť preto, aby bolo tvoje okolie aspoň trochu lepšie?“ a začať konať, kľudne tým najmenším gestom, ale predsa.

Myšlienka „Nejebem na to“ vznikla v mnohých hlavách už dávno, na tričko sa však dostala v roku 2015. Prvotným zámerom bolo osobné vyjadrenie a zbierka na betónovacie práce v oblasti DIY skateboardingu. Postupne vznikli aktivity ako internátna zbierka pre bezdomovcov, galéria a freeshop #projektpodchod, začal som sa zameriavať na oblasť slowfashion, vznikli eventy spájajúce podobne zmýšľajúcich aktívnych ľudí. Taktiež fb stránka Nejebem na to so snahou zdieľať obsah, ktorý mení veci navôkol (pridaj sa) a dokonca postupom času aj ArtHouse Poprad i ďaľšie aktivity dnešného OZ Zaujímam sa (pôvodný slogan neprešiel).


Teraz, po pár rokoch skúseností vidíte nový začiatok. Prvú kolekcíu sekáčových vecí pod značkou #zaplataj z dielne ArtHa Studio a ArtHouse Poprad. Verím, že každá ďaľšia bude lepšia, vkusnejšia a vedomejšia. Objednať si ju môžeš na arthaworks zavinac gmail.com a cena? Príspevok od 9 do 19 e, ktorý ide šrégom na občianske združenie Zaujímam sa a pracantom, ktorí Ti Vám ju pripravili.
Ak ste si zároveň nenašli kúsok, ktorý sa Vám hodí, no chcete zaplátať kus svojho oblečenia, napíšte do mailu poptávku o záplatu/nášivku, Neni problem. Sevasko!