Kedy si naposledy zmenil to, na čo si nadával v bare?

Začalo to ako inak v bare

Grafika, resp. posolstvo odkazujúce na našu častú náturu vznikla, ako inak, jedného pivkárskeho večera v popradskom bare. Tam sa zvrhla tradičná debata o tom, ako je všetko nahovno. Debata, ktorú si na druhý deň nikto nepamätal a tak mohla každým dňom započať znova.

Prišlo mi, že sa tieto veci dajú riešiť aspoň malým krokom a sám seba som sa spýtal, či som niečo z toho niekedy zmenil. V tom istom bare, keď som zapíjal, že som sa m nedostal na natáčanie Monuments 2  sme sa dostali aj k debate o popradskom podchode. Ten bol v tom čase v celku otrasnom stave. Keďže som sa nedostal na cesty, mal som týždeň „voľno“.

Stačí pár centov a prvý krok

S podporou myšlienky, ktorá sa ukazuje na grafike a posolstvom časti textu od Dášu Fon Fľašu (Za každé svoje zlyhanie, urob tisíc dobrých skutkov) som teda začal konať. A nijak extra proste som natlačil pár grafík a na koncerte (stále v tom istom bare) som pozval ľudí na prvú Experimentálnu Vernisáž #projektpodchod. Nuž a z nadávania v bare tak vznikol vcelku pekný a dlho trvajúci projekt. Nejde teda o to sa dištancovať od kritiky, ale meniť bezduchú kritiku, na konštruktívnu kritiku.

#arthaprint

Ak Ťa toto posolstvo zaujalo, pozri nižšie v akých formách si ho môžeš pripomínať. Môžeš si ho dať do izby, kuchyne, či tvojho obľubeného baru ako obraz na hrubom papieri, zaplatíš za to 5 € (to je o dosť menej, ako minieš na tie pivenká za jeden deň)

#zaplataj

Prípadne môžeš podporiť experiment so záplatami a dať si kus recyklovanej látky na staré oblečenie. Taktiež za 5 € alebo nám pošli oblečenie a 7 € a máš to aj so šitím. Vybrať si môžeš tvar, miesto a vyskladať si to jak chceš. Budeš to nosiť dlho (dúfam) tak tomu môžeš povenovať čas a energiu.

 

Veci od Primát-u

No a ak si potrpíš na kvalitu a chceš podporiť slovenský produkt, odporúčam Ti niečo od značky Primát, s ktorou spolupracujem. Sú to triká a oblečenie z nefarbenej bavlny. Tá príde na Moravu, kde sa z nej upletie látka a posunie sa do okolia Trenčína, kde sa z nej ušijú origoš strihy. Tričko za 25 € mikina za 48 € a k tomu hrdý pocit, že si jeden z investorov dobrých vecí. Tak napíš, kľudne aj keď niečo nechceš, aj keď chceš na arthaworks@gmail.com