Chcem vytvoriť 1138 tlačených grafík za týždeň. Pomôžeš mi?

Prečo potrebujem veľa plachiet?

24.Apríla 2013 sa v Bangladéšskom meste Rana Plaza zrútila továreň s pracujúcimi, ktorí na tomto mieste ani nemali byť, keďže mala byť budova kvôli statike zatvorená. Pod hrozbou straty práce si tam však ľudia nakráčali a pre 1138 z nich to bol ich posledný deň.

 

Ak poznáš aspoň trochu moju tvorbu vieš, že s hľadiska grafík tlačených linorytom na rôzne textílie som sa od písania Nejebem na to na kadejaké tričká dostal k spolupráci so značkou Primát a ku Záplatám. Tie sú totiž takým mojim bojom s týmto obrovským textilným priemyslom, resp. so stavom v akom je.  Verím, že vďaka nim venuješ energiu svojmu oblečeniu a budeš si ho tak viac vážiť. Zároveň si vieš obzvláštniť všakovaké tričko či bundu a pre mňa je jednoduché ich presúvať a posielať. Nuž a lóve môžem posunúť ďalej na umenie a ďaľšie projekty.

 

V rámci tohto relatívne jednoduchého konceptu spojeného s mojou občasnou potrebou deštrukcie som sa rozhodol spraviť experiment spočívajúci v prepracovaní svojej osoby do vyčerpania, aké zažívajú ľudí pracujúcich vo Fast Fashion priemysle (fast fashion je v podstate princíp, kde kvantita prevyšuje kvalitu).  Je to pre mňa ako pietna spomienka na každého pracujúceho, tak meditačné dielo, performance s posolstvom, ktoré však zrejme pochopím až tak pri 500tej grafike.

V rámci Fashion Revolution Week (23.-29.4) sa pokúsim potlačiť 1138 linorytových grafík na recyklované plachty a látky. Z toho vytvorím kolekciu, ktorá sa o nejaký čas bude meniť za podporu organizácií zaoberajúcich sa touto problematikou. Kaźdopádne na to potrebujem aspoň 100 kusov týchto plachiet, obliečok a iných látok.  Veľmi mi teda pomôžeš, ak zazdieľaš článok alebo ešte lepšie, ak mi pošleš pár plachiet, na ktoré budem môcť tlačiť. Ak ich chceš poslať, napíš mi na arthaworks@gmail.com a ja Ti obratom pošlem adresu.

Celú tvorbu budem dokumentovať aby si Ty a aby som hlavne ja retrospektívne vedel, čo so mnou také množstvo práce spraví. Zároveň však budem mať na starosti organizáciu Fashion Revolution Weeku v Poprade a budem riešiť kopec iných vecí. Veď ani v Bangladéši nie je práca v továrni jediný problém, tak načo si to uľahčovať. Ak budeš chcieť vedieť, ako to celé prebieha, sleduj instagramyspamy @arthanetlak alebo #1134linocutsforranaplaza

Dík za pomoc i podporu

Hanetlak

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.