Prečo práve záplaty?

Ak aspoň trochu sleduješ dianie okolo tejto stránky vieš, že ten hlavný produkt prechádzal rôznymi premenami. Tričká s nápismi „Nejebem na to“ sa najprv tlačili na tričká, kde rozhodovala len kvalita, potom mi však došlo, že nechcem podporovať veľkokorporáty zarábajúce na lacnej pracovnej sile, tričká boli sweatshop free a potom sa posunuli na spoluprácu so značkou Primát, ktorí si nechávajú (síce dovážanú, ale to je posledný bod) nefarbenú bavlnu tkať na Morave a šiť pri Trenčíne. Mne je však bližší minimalizmus a otrhané kúsky, sekáč je fajn, no nevyhovieš veľkosti a tak som sa rozhodol pre záplaty. Prečo ešte?

Môžeš si ich dať na čokoľvek chceš a koľko chceš

 

Teší ma, že som pri predaji tričiek započul vety ako „Keď ja by som chcel/a všetky“, no to je proti môjmu „vyznaniu“. Stále ide o tričko a nepotrebuješ plnú skriňu, záplat však môžeš mať koľko chceš, nezaberajú miesto a vieš ich kadejako kombinovať na mikiny, bundy, gate, tašku…všetko. A dokonca:

Sú z recyklovaného materiálu

Predsa by si si nemyslel/a, že budem kupovať baly bavlny, tričká sú na poctivých starých plachtách a obliečkach vybraných prehrabávaním v secondhandoch. Navyše tak vzniká aj možnosť parádnych sérií a teda, čo dzivá plachta, to originálna séria.

A nielen to, dokonca aj ty recykluješ

Bola by totiž hlúposť, kúpiť si nové tričko niekde v New Yorkeri či podobných somarinách a capnúť na to takúto vec. V sekáčoch však nájdeš parádne veci a určite sa Ti už stalo, že si našla/našiel super triko ale vadila Ti tam nejaká prhlúpla potlač/značka. Capneš na to záplatu a je vybavené.

To je na mieste, že si originálny/a

Ale nie tak, ako keď Ti to povie nápis na výklade, v ktorého obchode si kúpiš vec, ktorú má 1000 ďaľších ľudí po svete. Okrem toho, že grafika tlačená linorytom (ako sa to vlastne tlačí?) je stále trošku inakšia jedna od druhej, si môžeš záplatu prišiť ako len chceš, prilep ju, priši a sprav to tak, aby to bolo podla TEBA! Pamätaj, že #postrapkanenevadi

 

A ako sa k nim dostať? Existuje viacero spôsobov:

Neosobne: Podpor naše OZ Zaujímam sa so sumou 5-50 € (viac prosím nedávaj), do poznámky daj svoje údaje a to, ktorú nášivku chceš a proste ti príde.

Osobnejšie:

Napíš na mail arthaworks@gmail.com o čo máš záujem, rád pokecám

Najosobnejšie:

Dojdi do jedného z ArtHa Production projektov – do ArtHouse Poprad, kde si okrem výberu môžeš pozrieť aj vyrobené tričká a ďalšie šmakotinky z našej produkcie.

Fungovať to (dúfam) bude tak, že čo dzivá plachta, to séria nášiviek, v projekte Know them, pôjde symbolické euríčko stále nejakej organizácii a ďalej uvidíme 🙂

Dočítal/a si to až sem? Ci pána! Ďakujem !