RIP ArtHouse – 2017-2019

Aká je budúcnosť ArtHousu?

Poslednú nedeľu sa niektorí z náš stretli, aby sme si povedali o tom, či a ako bude naďalej fungovať priestor ArtHouse Poprad.Zhodli sme sa na tom, že nám priestor toho veĺa zobral, v rámci času i investovaných financií, zároveň nám toho veĺa dal. ArtHouse bol skvelou školou, ktorú môžeme využiť v ďaľších projektoch.

 

 

Aký bol cieľ?

Pointou vzniku ArtHouse Poprad bolo vytvoriť priestor, kde môžete prísť a „robiť čo chcete“ v rámci tvorby či kreativity. To sa podarilo. Ako sa však ukázalo, málokto vie, čo by chcel robiť a ak už niekto niečo také vykonáva, má na to priestor. V rámci snahy o budovanie kultúrnych akcií sme tomu v minulosti venovali dosť času i finanncií a tieto náklady sa nie vždy vrátili. Ostalo nás už len zopár ľudí, ktorí budú naďalej hľadať financie na platenie energií v priestore. Rozhodli sme sa preto investovať do niečoho, čo má zmysel pre nás a pozitívny dopad na okolie.

Okrem rozdelenia priestoru na obývačku, tlačiarensku dieľnu, recyklátor a krajčírsku dieľnu by sme mohli dnešný ArtHouse premenovať na Recyklátor. Zatiaľ je to však projekt, ktorému sa budeme venovať aktívne a prepájať ho s doterajšími aktivitami. Ponúka to tak užšie zameranie aktivít na témy zero waste, udržateľnosť a kreatívnu recykláciu.

Príď, vyrob, predáme.

Okrem workshopov, aktivít mimo priestor, teda na školách a podobne chceme vytvoriť koncept verejnej dieľne s princípom „Príď, vyrob, predáme“.

Čo to znamená? Že po príchode do ArtHousu si môžeš prečítať inšpiračný katalóg s možnosťami výroby z recyklovaných materiálov a priamo na mieste, môžeš tieto vecičky vyrobiť. Ak sa posnažíš a budú vyzerať dobre, zaradíme ich do predaja priamo v ArtHouse ako aj cez pripravovaný eshop Recyklator.org. Našim cieľom je odteraz vytvárať čo najmenej odpadu, spracovať čo najviac odpadu a spojiť ľudí, ktorí tieto ciele zdieľajú s nami.

Pridaj sa k nám cez recyklujkreativne a ak máš nápad na tvorbu, event, alebo máš otázky, napíš na recyklujkreativne@gmail.com

Prvotný názov je hoax, ArtHouse ešte pobudne, ale ak budeš chcieť robiť kultúrnu akciu, my Ti poskytneme priestor. Takže ak chceš usporiadať posedenie s kamošmi, filmový večer, prednášku či akustický koncert, napíš nám na arthousepoprad@gmail.com