Dokument o slovenskej DIY skate kultúre bude mať premiéry v Prahe, Trnave, Bratislave a Poprade.

Prečo sme film natočili?

Slovensko je v okolí známe priateľskou skejtovou komunitou. S tým  sú samozrejme spojené aj podmienky, ktoré, hoci sa niekde zlepšujú, stále nie sú optimálne pre ľudí z menších miest. Kopec menších ale aj väčších miest nemá na svojom území žiadny skatepark. Resp. niečo jazditeľné, čo by v tejto dobe malo byť v každom meste. Našťastie majú tieto miesta ľudí, čo sa rozhodli nečakať a niečo s tým urobiť. A takýchto ľudí sme sa rozhodli prostredníctvom dokumentu You´re Welcome navštíviť.

V putovaní na čerstvo zaobstaranej feličite combi LPG (čítaj Porsche Careera limited LPG edition) a sprievodným autom, ktoré možno nie je tak cool ako felicia, ale slúži veľmi dobre, sme sa zastavili navštíviť ľudí, ktorí sú prepojení s budovaním DIY skate spotov a skateparkov. DIY spot zanemná miesto, ktoré je vybodované skejťákmi za účelom ďaľšieho využitia (proste kúpiš betón a postavíš skejtovateľnú vec)

 

A kde sme vlastne boli?

Počas 11 dní sme navštívili DIY skatepark v Šuranoch, kde sa film premietal pri príležitosti otvorenia skejtovej časti Bikehaly (chalani dru jak cyp). Vo VeĹkom Krtíši, kde si parta postavila spot v opustenej schátralej budove Tesly. Navštívili sme aj skatepark v Rimavskej Sobote, ktorý vybavovala partia nadšencov. Pokračovali sme cez slovenské krásy, sprevádzaný skvelým počasím a zastávkami v jazerách na každom kroku až do svetoznámych Margecian. Tu sa „štáb“ konečne chytil aj lopaty a s pomocou Olomouckej party sa postavili ďaľšie prekážky v DIY skateparku. Po night session v DIY JakOvce a prehrotenej kalbe (ako to na východe býva aj keď tam nič nie je) sme sa presunuli do plazy v Spišskej Novej Vsi a do mini v Poprade.  Tu sa ku sklonku dňa taktiež betónovalo. Odtiaľ kolesá hnané plynom mierili do Trnavy, kde vznikli spoty ako Čistá stoka a Depo a film sme zakončili v Bratislave, kde sme skúsili zmapovať vtedy ešte nedostavanú Gercenku a taktiež sspoty Apollo, Secret a LaFranconi. To všetko v smradľavej partii slovákov, ku ktorej sa pridali aj dvaja šráci z Chille.

Šurany warmup

Malý warmup priamo zo Šurian. Hlavný protagonisti Igor Hanečák a San Pedro

Uverejnil používateľ Nejebem na to Štvrtok 15. marec 2018

Čo z našej cesty vzniklo?

Video nie je prekalená záležitosť, je to dokument obsahujúci rozhovory s ľuďmi, ktorí sa v jednotlivých miestach aktivizovali aby sme tak mohli mladým hecerom odpovedať, čo robiť ak v ich meste nemajú kde jazdiť, resp. čo robiť ak si chcú miesto večného nadávania podmienky vytvárať. Na miestach sme samozrejme poskejtovali čo to sily dovolili, výsledkom je 50 minútový dokument s prevažne slovenskou muzikou a názvom You´re Welcome, ktorý ukazuje, že tak ako na spotoch prijali nás, tak príjme táto veľká rodinka kadekoho.

7.4.2018 – Praha – Eternia Smíchov

12.4.2018 – Trnava – Kubik Nápadov

13.4.2018 – Bratislava – T3 kultúrny prostriedok 

14.4.2018 – Bratislava – Hangair

20.4.2018 – Poprad – Kino Máj