Zbierka pre ArtHouse

Idealizmus vie byť niekedy v rámci akejkoľvek práce nebezpečný. Ten môj spočíval v tom, že ak nájdem priestor, kde budú umelecky alebo kreatívne založení ľudia môcť pracovať, bude úplne easy nastaviť veci tak, aby bol priestor finančne sebestačný.

Aktivita:

Nuž a to je hlúposť. Priestor, hoci nám mesto vytvorilo platobné podmienky, pri ktorých platíme len za energie, berie viac energie ako sa zdalo.Princíp dobrovoľných príspevkov niekto pochopí, niekto nie. Každopádne je to najmä priestor, z ktorého vychádzajú aktivity OZ Zaujímam sa a tie taktiež niečo stoja. Spomeniem pár vecí, ktoré sa nám na báze dobrovoľnej práce a vlastného dofinancovania podarilo.

 

#4nohy20umelcov

 

Umelecká súťaž, v ktorej sme spojili 20 umelcov a 20 podnikov do zaujímavej spolupráce. ˇulohou umelcov bolo totiž upraviť stoličky z týchto podnikov podľa vlastnej fantázie. Výsledok bol prezentovaní u nás, na sociálnych sieťach a v OC Forum. Podstatou bola najmä vzájomná propagácia umelcov i podnikov, výhercovia však získali aj ďaľšie možnosti prezentácie.

Fashion Revolution Week

Celosvetové hnutie Fashion Revolution sa v rámci Fashion Revolution Weeku uskutočnilo aj u nás a to rovno na celý týždeň. Každý deň sme vytvorili program spätý s tímto hnutím. V pondelok sme si spravili workshop háčkovania s babami z „Na Kozičky“. Utorok prebehla performance 1138, kedy som tlačil 1138 pietnych grafík, v stredu sme sa venovali redizajnovaniu starého oblečenia a štvrtok sme venovali farbeniu látok prírodnými materiálmi s Luckou Slancovou. Piatok už prebiehalo záverečné vyhodnotenie a premietanie filmov River Blue a Frontline Fashion.

 

Festival Inej Kultúry

Festivaly inej kultúry predstavuje odlišnosť. Odlišnosť a rozmanitosť ľudí či komunít, ktoré sú spojené do jedného fajn projektu,na jednom mieste a v rovnakom čase. Doposiaľ sa tento fesťák konal v Margecanoch, Košiciach a Trnave, jeho tohtoročnou zastávkou bude Poprad. V rácmi dvojdňového festivalu sme premenili ďaľší podchod na galériu prác z gymnázia Kukučínova. Následne sme v spojení s ďaľšou partou zažili koncert na garážach. Ceu sobotu sme venovali podchodu č. 1 kde vystúpila kapelka N30, uskutočnilo sa kopec workshopov, vernisáž fotiek zo série „Mapovanie Inej Kultúry“ od Petra Lančariča a v priestore pribudla aj skulptúra od Františka Radačovského. Následne sme sa presunuli do ArtHousu, kde sa prezentovali inšpiratívne projekty nuž a nemohla chýbať ani AfterParty kde zahralo kopec skvelých ľudí.

 

Po náročných prípravách na tieto eventy prišla čerešnička v podobe nedoplatku za energie vo výške 700 € plus poplatky, ktoré sme sa rozhodli zaplatiť nájomcom, ktorí museli na spoločný merač doplatiť i keď v priestore často neboli.

 

Na júl sme sa preto rozhodli priestor zatvoriť a premyslieť si, či sme schopný fungovať ako združenie, ktoré si na svoje aktivity dokáže zarobiť. V prípade, že chceme v aktivitách pokračovať ešte aktívnejšie, je lepšie mať v zálohe obnos peňazí miesto počítania drobných na poplatky.

Tímto vyhlasujeme zbierku pre ArtHouse a jeho aktivity. Z vyzbieraných peňazí nakúpime materiály, ktoré môžeme poskytnúť kreatívnym dušiam. Budeme ich investovať do priestoru, kde vzniká množstvo nápadov a do realizácie týchto nápadov. Tak ako nie je zdarma ArtHouse, ani Váš príspevok nebude neodmenený. Ak do poznámky k platbe pripojíte svoj email, pošleme Vám spätne súbor s výrobkami, z ktorých si môžete vybrať niečo, čo Vám pošleme. Ak by ste zabudli pripojiť svoj mail, napíšte nám na arthousepoprad@gmail.com

Číslo účtu nášho občianskeho združenia je  SK1383300000002401198678